میمند

راهنمای اقامت در میمند کرمان


 راهنمای دسترسی به روستای میمند کرمان 
فاصله میمند تا برخی شهرهای کشور
فاصله میمند تا تهران 930 کیلومتر
فاصله میمند تا کرمان 220 کیلومتر
فاصله میمند تا یزد 270 کیلومتر
فاصله میمند تا شیراز 340 کیلومتر
فاصله میمند تا اصفهان 530 کیلومتر
فاصله میمند تا بندر عباس 420 کیلومتر
فاصله میمند تا سیرجان 110 کیلومتر
فاصله میمند تا انار 125 کیلومتر
فاصله میمند تا رفسنجان 110 کیلومتر

 راهنمای سفر به میمند از نقاط مختلف کشور 

 راهنمای سفر به روستای میمند با سواری شخصی  
برای رسیدن به روستای میمند با سواری شخصی، بستگی دارد که شما از کجا بخواهید به میمند بروید:

 راهنمای سفر با سواری شخصی از تهران به میمند 
 اگر از تهران، شهرهای غرب و شمال غرب و شمال ایران حرکت کرده اید، بهترین مسیر از طریق یزد، مهریز، انار، شهربابک و میمند است. از یزد تا روستای میمند شما 290 کیلومتر راه پیش رو دارید که حدودا 3 ساعت زمان می برد تا به میمند برسید. برای طی این مسیر زمانی که حدود 170 کیلومتر در جاده ی یزد- کرمان طی مسیر نمودید، به شهر انار می رسید. از انار بایستی به جاده ترانزیتی سیرجان بندرعباس (شهربابک) وارد شوید که فاصله  انار تا شهربابک حدود 105 کیلومتر راه است. این جاده تماماً دوبانده و کیفیت آن مطلوب است. سپس بعد از رسیدن به شهربابک به سمت سیرجان و بندرعباس مسیر را ادامه دهید. فاصله شهربابک تا میمند حدود 35 کیلومتر است. بعد از خروج از شهربابک حدود 3 کیلومتر جاده را که طی می کنید  به تقاطع غیر همسطح می رسید. به روی پل رفته و مسیر میمند (کرمان، خاتون آباد) را ادامه دهید تا مجتمع بین راهی و پمپ بنزین میمند برسید و پس از آن وارد جاده میمند شوید از مجتمع و پمپ بنزین بین راهی میمند تا روستای میمند شما 15 کیلومتر بیشتر فاصله ندارید. شما به طی حدودا 7 کیلومتر دیگر به دوراهی دیگری میرسید که مسیر مستقیم به سمت احمد آباد و رفسنجان می رود و جاده سمت چپ به سمت روستای میمند. شما از این دو راهی تا میمند هشت کیلومتر بیشتر راه پیش رو نخواهید داشت. توجه داشته باشید که این یک جاده روستایی است لذا با سرعت مطمئنه برانید و از طبیعت و منظره بسیار زیبای جنگل بنه و باغات در مسیر کناره رودخانه لذت ببرید. (مسیر شهربابک تا میمند در ادامه بر روی نقشه ترسیم شده است)


 راهنمای سفر با سواری شخصی از کرمان به میمند 
بهترین مسیر : کرمان، رفسنجان، سرچشمه، شهربابک است. این مسیر حدوداً 240 کیلومتر است. جاده کرمان – رفسنجان دوبانده و تقریباً بقیه ی مسیر دوطرفه و آسفالت است. البته یک مسیر بسیار کوتاهتر تا میمند از طریق: رفسنجان، احمدآباد، حوم الدین، استاهوئیه، مرج، گلاب و میمند نیز هست که اگر محلی نیستید، این مسیر را به شما توصیه نمی کنم.


 راهنمای سفر با سواری شخصی از شیراز به میمند 
 کوتاه ترین و مناسب ترین مسیر، مسیری است که از شهرهای مرودشت، سیوند، سعادت شهر، هرات و شهربابک می گذرد. در این مسیر فاصله بین شیراز تا میمند حدود 390 کیلومتر است. 


 جزئیات مسیر شهربابک تا میمند برای سفر با سواری شخصی 
از شهر بابک تا روستای میمند حدود 35 کیلومتر فاصله است. جاده ی آن تماماً آسفالت با کیفیت مطلوب است. علائم هشدار دهنده، زیاد نیستند. این مسیر در برخی قسمت ها فوق العاده زیباست و طبیعت متفاوتی را ملاحظه خواهید فرمود.


 موقعیت روستای میمند بر روی نقشه هوایی گوگل 

در تصویر زیر موقعیت مهمانسرای سنتی میمند بر روی نقشه را مشاهده می نمایید


 راهنمای سفر به اتوبوس به میمند 
راهنمای سفر با اتوبوس + (سواری تاکسی) به میمند:

 راهنمای سفر با اتوبوس به میمند از تهران  
اتوبوس مستقیم تهران-شهربابک، و همچنین اتوبوس های تهران-بندرعباس که از شهربابک عبور می کنند، پس از رسیدن به شهربابک فاصله 35 کیلومتری تا روستای میمند را می توانید به وسیله سواری تاکسی که به صورت دربست طی کنید.
هزینه کرایه اتوبوس (از تهران به شهربابک): اتوبوس وی آی پی حدود 50 هزار تومان
هزینه کرایه سواری تاکسی به صورت دربست (از شهربابک به میمند): حدود 25 هزار تومان

 راهنمای سفر به میمند با اتوبوس از کرمان 
اتوبوس های مستقیم کرمان-شهربابک که پس از رسیدن به شهربابک می توانید فاصله 35 کیلومتری تا روستا را به وسیله سواری تاکسی طی کنید.
هزینه کرایه اتوبوس (از کرمان به شهربابک): حدود ده هزار تومان
(برای تهیه بلیط اتوبوس کرمان به شهربابک می توانید با شماره های 03432152727-03432152828 دفتر مرکزی تعاونی 7 عدل واقع در ترمینال جدید کرمان و 03432447752 دفتر تعاونی 7 عدل واقع در خیابان استقلال جنب کوچه شماره یک تماس حاصل نمایید. ساعات حرکت اتوبوس از این تعاونی 8:30 صبح، 12:30 ظهر، 14:00 و 17:00 می باشد).
هزینه کرایه سواری تاکسی به صورت دربست (از شهربابک به میمند): حدود 25 هزار تومان

 راهنمای سفر با اتوبوس به میمند از یزد 
اتوبوس های مستقیم یزد-شهربابک که پس از رسیدن به شهربابک می توانید فاصله 35 کیلومتری را تا روستا به وسیله سواری تاکسی طی کنید.
هزینه کرایه اتوبوس (از یزد به شهربابک): حدود 10 هزار تومان
(برای تهیه بلیط اتوبوس یزد به شهربابک می توانید با شماره تماس: 03537203272، تماس حاصل نمایید یا حضورا به دفتر تعاونی 16 واقع در میدان امام علی یزد مراجعه نمایید. ساعات حرکت اتوبوس شهربابک از مبدا یزد نیز عبارتند از: 13:30، 15:00 و 17:30)
هزینه کرایه سواری تاکسی به صورت دربست (از شهربابک به میمند): حدود 25 هزار تومان راهنمای سفر با تاکسی دربست از شهرهای کرمان و سیرجان به میمند 
سواری تاکسی به صورت دربست مسیر شهر کرمان تا شهربابک را به صورت مستقیم با دریافت هزینه 120.000 تا 140.000 (نرخ شب) طی می کنند.
سواری تاکسی به صورت دربست مسیر شهر سیرجان تا شهربابک را به صورت مستقیم با دریافت هزینه حدود 100 هزار تومان طی می نماید.


 راهنمای سفر به میمند با نزدیک ترین پروازها 
از مبدا تهران به مقصد میمند می توان مسیر تهران تا سیرجان را با پرواز طی نمود و باقی مسیر تا میمند را با تاکسی دربست طی نمود.
هزینه پرواز تهران سیرجان (ماهان): حدود 180 هزار تومان
هزینه کرایه تاکسی دربست از سیرجان به میمند: حدود 100 هزار تومان


 راهنمای سفر به میمند با قطار از تهران 
از تهران تا نزدیکترین ایستگاه به میمند (ایستگاه خاتون آباد) را می توان با قطار طی نمود که فاصله این ایستگاه تا میمند حدود 70 کیلومتر می باشد.